top of page

Historie restaurace V Kotoru

Hostinec V Kotoru Česká čp. 243, Kutná Hora

Doklady o existenci hostince, jeho majitelích, či nájemcích najdeme v adresářích města Kutné Hory, vydávaných od druhé poloviny 19. století do roku 1935.

Adresář z roku 1908 uvádí u čp. 243 Hostinec U Prokopa Velikého. V této době se dnešní Česká ulice jmenovala Prokopova třída. Majitelem domu a i hostince byli manželé František a Marie Mádlovi, pan Mádle je v adresáři zároveň uváděn jako hostinský.

Adresář z roku 1921 uvádí jako majitele domu manžele František a Aloisie Floriánovi, u popisu je uvedeno Hostinec „Kotor.“ Jako hostinský je uváděn Antonín Bareš. Ulice stále nese název Prokopova. Změna názvu hostince je zjevnou reakcí na legendární povstání námořníků v Boce Kotorské v Černé Hoře 1. února 1918. Bylo to povstání Rakousko- uherské námořnické flotily, v níž sloužila také řada Čechů. Dle vyprávění současné majitelky paní Veselé byl účasten tohoto povstání její příbuzný z rodiny Floriánovy a kutnohorský občan.

V roce 1933 jsou majiteli domu uváděni manželé Kličkovi a jako hostinský je zde zmiňován manžel Anny Kličkové Antonín Klička. Název hostince je uveden v popisové podobě „V Kotoru“

Naše kuchyně

Pokrmy z naší kuchyně jsou připravovány z čerstvých surovin od regionálních farmářů a rybářů. 

Zaměřujeme se na poctivou českou kuchyni dle tradičních receptů s využitím nových technologií a s ohledem na nové směry ve výživě.
Vaříme zásadně bez konzervantů, chemických dochucovadel a jiných nezdravých přísad.
 

Kuchař připravuje jídlo
bottom of page